Menu

Raport z uzyskanych rabatów Skoda [czerwiec-październik 2016]

24 listopada 2016    /    Kupujemy samochód, Porady motoryzacyjne

Przez pierwsze dziesięć miesięcy najpopularniejsze marki samochodów w Polsce znacznie powiększyły swoją sprzedaż w porównaniu do roku ubiegłego. Bardzo duża dynamika widoczna była zwłaszcza w okresie pomiędzy czerwcem a październikiem 2016. Jednym z niekwestionowanych liderów jest Skoda, której udział w segmencie sprzedaży  samochodów osobowych wyniósł 13%. W porównaniu do poprzedniego roku sprzedaż Skody wzrosła o prawie 18%.

Jako serwis Carly.pl, zajmujący się dostarczaniem najkorzystniejszych ofert na zakup nowej Skody, postanowiliśmy przygotować raport na temat uzyskanych rabatów w salonach czeskiej marki.

Wśród naszych Klientów zdecydowanie największą popularnością cieszyły się 3 modele Skody: Superb (33% Klientów), Octavia (29% Klientów) oraz Fabia (20% Klientów).

Klienci Carly.pl Rabat Skoda

Średnia wartość katalogowa samochodu poszukiwanego przez klientów Carly.pl wyniosła 103.776,89zł, natomiast średni rabat wyniósł 6.873,53zł. Przyjrzyjmy się zatem, jak to wyglądało w przypadku poszczególnych modeli.

Citigo

Citigo Rabat Carly.pl

Średnia wartość katalogowa najmniejszego modelu Skody wyniosła 44.281,25zł, natomiast średni rabat, jaki uzyskali nasi klienci, wyniósł 2.312,37zł, czyli ponad 5%. Największy upust, jaki udało się wynegocjować, wyniósł 3.730zł, co stanowiło prawie 9% wartości Citigo. Średnia cena auta z uwzględnieniem rabatu to 41.968,88zł.

Fabia

Fabia Rabat Carly.pl

Fabia to jeden z najchętniej kupowanych samochodów osobowych według Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego. Wśród naszych klientów średnia wartość katalogowa konfigurowanej Fabii wyniosła 59.466,67zł. Średni rabat, jaki mógł otrzymać nasz Klient, to 2.972,81zł. Największa zniżka osiągnięta przez Carly.pl na ten model Skody wyniosła 7.700zł.

Rapid

Rapid Rabat Carly.pl

Średnia wartość konfigurowanego Rapida wynosiła 72.258,76zł, natomiast Klienci dzięki naszej usłudze mogli zaoszczędzić średnio 6.200,02zł, co stanowi prawie 8-procentowy upust od ceny katalogowej. Rekordowo udało się obniżyć cenę kupowanego samochodu o 13.136zł (rabat ponad 13%).

Yeti

Yeti Rabat Carly.pl

Czeski mini SUV cieszy się dość niskim zainteresowaniem ze strony Kupujących, lecz mimo to naszemu zespołowi udało się wynegocjować dla Klientów dobre warunki sprzedaży. I tak największy rabat w przypadku Yeti to 14.350zł (17,5% wartości katalogowej), a średni rabat wyniósł 8.480,77zł przy średniej cenie katalogowej konfigurowanego auta 98.686,32zł.

Octavia

Octavia Rabat Carly.pl

Średnia wartość konfigurowanej Octavii kształtowała się na poziomie 103.884,94zł. Na najchętniej kupowane auto w Polsce można było uzyskać średnią zniżkę na poziomie 7.169,16zł. Dzięki Carly.pl jeden z naszych Klientów zaoszczędził ponad 2 razy tyle, a dokładnie 16.905zł, przy wartości samochodu równej 151.000zł. Niskie rabaty, zwłaszcza pod koniec badanego okresu, wynikały przede wszystkim z bardzo dużego popytu ze strony Klientów oraz z dość słabej dostępności tego modelu, co było skutkiem bardzo wysokiej sprzedaży w poprzednich miesiącach.

Superb

Superb Rabat Carly.pl

Skoda Superb to zdecydowanie najchętniej wybierane auto przez naszych Klientów. Przy średniej wartości katalogowej na poziomie 151.222,63zł, użytkownicy Carly.pl mogli średnio zaoszczędzić 9.990,47zł. Największy rabat (kwotowy) spośród wszystkich modeli Skody odnotował właśnie Superb i było to aż 21.120zł.

Podsumowanie

Wysokie wyniki sprzedażowe czeskiego producenta w naszym kraju są spowodowane ciekawą stylistyką proponowanych modeli oraz atrakcyjnymi cenami. Do tego dochodzi fakt, że Dealerzy Skody oferują swoim Klientom duże rabaty na nowe samochody.

Najważniejsze dane dotyczące upustów na poszczególne modele postanowiliśmy zebrać na poniższym wykresie.

Skoda Rabat Carly.pl

Dzięki takim serwisom jak Carly.pl Klienci nie muszą osobiście odwiedzać wielu salonów czy wysyłać wielu maili w celu otrzymania oferty. Wystarczy skonfigurować auto według własnych potrzeb by otrzymać wiele ofert uwzględniających atrakcyjny rabat.

Uzyskanie najlepszej oferty na nowe auto nie musi być czasochłonne – wystarczy Carly.

Watch Full Movie Online Streaming Online and DownloadWatch movie online The Transporter Refueled (2015)

Przeczytaj także

Na co uważać w umowach najmu długoterminowego?

Czy oferta, którą prezentujemy Klientowi powinna być prosta i przejrzysta? Zawsze wydawało nam się, że odpowiedź na to pytanie jest tylko jedna: TAK. Jednak jak się okazuje, nie wszyscy tak sądzą.

13 maja 2020

Jak kupić auto nie wychodząc z domu?

Coraz więcej dealerów przestawia się na działalność online. Dla nas to żadna nowość! Samochody sprzedajemy przez internet od kilku lat. Przeczytajcie, jak to działa!

4 kwietnia 2020

Odbiór auta w dobie koronawirusa

Koronawirus wpłynął na każdy aspekt naszego życia. Każdy ogranicza wyjścia z domu do minimum. Kiedy zamawiałeś auto, pewnie przez myśl Ci nie przeszło, że taka sytuacja może mieć miejsce. No ale auto przyjechało do salonu i trzeba je odebrać. Jak wygląda wizyta w salonie w czasach pandemii?

20 marca 2020

Droższe samochody od 2020 roku

Od 1 stycznia 2020 roku zaczynają obowiązywać nowe zaostrzone przepisy dotyczące emisji CO2. Za ich niespełnienie producenci samochodów będą płacić kary, które finalnie wpłyną na wyższą cenę samochodu.

18 października 2019

Wpłata własna i kaucja – czy zawsze są konieczne?

Oczywiście, że nie! Z tego krótkiego wpisu dowiecie się, czym różnią się wpłata własna i kaucja oraz kiedy mogą się pojawić.

21 sierpnia 2019

Auta do 1000 zł

Przygotowaliśmy dla Was propozycję aut do 1000 zł netto miesięcznie w wynajmie długoterminowym.

10 lipca 2019

Podsumowanie I półrocza 2019

Dopiero co wrzucaliśmy podsumowanie I kwartału, a tu już czas na podsumowanie półrocza ? Poniżej znajdziecie infografikę przedstawiającą nasze wyniki od stycznia do czerwca 2019. Bardzo dziękujemy naszym Klientom za zaufanie ???

5 lipca 2019

Wynajem długoterminowy a wykup samochodu

Często Klienci pytają nas, czy auto można wykupić na koniec umowy. Oczywiście, że tak! Ale są też inne możliwości. O nich poniżej.

18 czerwca 2019

Podsumowanie I kwartału 2019

Pierwszy kwartał 2019 roku już za nami! Poniżej znajdziecie krótkie podsumowanie tego okresu. Tym razem zamiast dużej ilości tekstu, przygotowaliśmy dla Was przyjemną dla oka infografikę.  

1 kwietnia 2019

Auto w abonamencie a wypadek samochodowy

Przeglądasz oferty, wybierasz auto, dopinasz formalności i wreszcie odbierasz wyczekany samochód. Pokonujesz pierwsze kilometry ciesząc się z nowego nabytku. A tu nagle… BUM! Kolizja. Nie brzmi to jak historia marzeń. A taka właśnie sytuacja spotkała naszego Klienta w zeszłym miesiącu. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy umowa wynajmu zostaje rozwiązana? Czym teraz jeździć? Na przykładzie […]

20 marca 2019

Wynajem długoterminowy dla osób fizycznych

Wprawdzie na wynajem długoterminowy najczęściej decydują się przedsiębiorstwa, to jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby z tej opcji skorzystały także osoby prywatne. W tym wpisie postaramy się odpowiedzieć na najczęściej zadawana pytania przez naszych Klientów indywidualnych odnośnie wynajmu długoterminowego.

7 lutego 2019

Utrata wartości samochodu

Kupując nowy samochód musimy liczyć się z utratą jego wartości. Mówi się, że tuż po wyjechaniu z salonu auto traci na wartości ok 10%. Po 3 latach użytkowania nasz samochód warty jest nawet połowę mniej – w zależności od modelu. Co więc wpływa na utratę wartości auta i które modele najlepiej trzymają cenę?  

17 stycznia 2019

Wynajem długoterminowy – ocena auta na koniec umowy

Gdy oddajemy samochód na koniec trwania umowy, jest on bardzo dokładnie sprawdzany pod kątem ewentualnych uszkodzeń. Oczywiście to prawie niemożliwe, żeby po dwóch czy trzech latach na aucie nie było choćby najmniejszego odprysku. Dlatego też możemy posłużyć się swoistym „Przewodnikiem zwrotu pojazdu”, w którym dokładnie opisane są wszystkie akceptowalne i nieakceptowalne uszkodzenia. Za każde nieakceptowalne […]

13 grudnia 2018

Wynajem długoterminowy – krok po kroku

Wynajem długoterminowy staje się coraz bardziej popularny. Ale być może pojawią się w Twojej głowie pewne wątpliwości – jak to dokładnie wygląda, czy to bezpieczne i gdzie jest haczyk? W tym wpisie wyjaśniamy, jak wygląda cały proces krok po kroku – od złożenia wniosku po odbiór samochodu.

4 grudnia 2018

Odbiór auta – na co zwrócić uwagę?

W dzisiejszych czasach zakupy z dostawą do domu to nic szczególnego – zamawiamy w ten sposób ubrania, elektronikę, żywność. Nawet dostawa samochodu pod wskazany adres powoli staje się standardem (niektóre auta dowozimy bezpłatnie pod wskazany adres). Każdy wie, że rzecz zamówioną online musimy dokładnie obejrzeć z każdej strony – sprawdzić, czy nie jest uszkodzona itp. […]

18 października 2018

[Aktualizacja] Zmiany w rozliczaniu samochodów firmowych od stycznia 2019

Pod koniec sierpnia opublikowany został projekt zmian dotyczących podatków dochodowych. Czego możemy się spodziewać? Całkiem sporych zmian w rozliczaniu samochodów firmowych oraz zmian w rozliczaniu leasingu droższych samochodów. Nowe przepisy mają obowiązywać od 1 stycznia 2019 roku.

13 września 2018

Rabaty kwiecień-lipiec 2018

Nadszedł czas na kolejny raport dotyczący rabatów, jakie udało nam się wynegocjować dla naszych Klientów. Po raz pierwszy w tym zestawieniu znajdziecie Forda, który dołączył do carly w czerwcu.  

9 sierpnia 2018

Dlaczego nie warto kupować auta demo?

Podczas poszukiwań nowego auta nasi Klienci często pytają o auta demonstracyjne/testowe. W tym wpisie postaramy się odpowiedzieć, dlaczego nie jest to najlepsze rozwiązanie i dlaczego lepiej unikać tego rodzaju aut.

27 lipca 2018

Wybór auta do firmy [case study]

„Potrzebujemy ekonomicznego, ale komfortowego i w miarę dużego auta dla naszej firmy. Co możecie zaproponować?” – Z tym pytaniem spotykamy się dosyć często więc postanowiliśmy pokazać na żywym przykładzie, jak dobieramy auto pod Klienta, który nie ma sprecyzowanej marki czy modelu, a jedynie cechy, jakimi auto ma się charakteryzować.

21 czerwca 2018

Wzrost cen w salonach samochodowych – rok modelowy 2019

Zazwyczaj w okolicach połowy roku producenci samochodów wprowadzają tzw. nowy rok modelowy. Wiąże się to ze wzrostem cen w salonach samochodowych. Na jakie podwyżki musimy się przygotować? I jaka jest właściwie różnica między rokiem modelowym a rokiem produkcji?  

7 czerwca 2018