Menu

Dlaczego nie warto kupować auta demo?

27 lipca 2018    /    Kupujemy samochód, Porady motoryzacyjne

Podczas poszukiwań nowego auta nasi Klienci często pytają o auta demonstracyjne/testowe. W tym wpisie postaramy się odpowiedzieć, dlaczego nie jest to najlepsze rozwiązanie i dlaczego lepiej unikać tego rodzaju aut.

Eksploatacja auta demo

Według nas to sposób eksploatacji samochodów testowych jest ich największym problemem i wadą. Nie chcemy, aby ten wpis kogoś uraził, ale większość osób na jazdach próbnych stara się sprawdzić auto pod każdym możliwym kątem: jak przyspiesza, jak hamuje, jak skręca, czy jest nad-, czy podsterowny i jeszcze wiele innych. I nie robi tego w najdelikatniejszy sposób. Jazda autem demo jest dość krótka, z reguły 20-30min, a więc dużo rzeczy trzeba sprawdzić w krótkim czasie ? Wspomniany krótki czas testów powoduje, że od pierwszych metrów auto dostaje mocno w kość. Obecnie większość aut, niezależnie od tego czy jest to silnik diesla czy też benzynowy, posiada turbinę (czasami 2 lub nawet 3), o którą po prostu trzeba w odpowiedni sposób zadbać, aby służyła długo i bezproblemowo.

Cena

Jak salony starają się przekonać kupującego do auta potestowego? Cena jest jednym z pierwszych argumentów, jakie padają z ust sprzedawcy. Nic dziwnego, w końcu w porównaniu do auta nowego jest tańsze o kilka, rzadziej kilkanaście, procent. Niby ok, ale przecież kupujemy auto używane – nic więc dziwnego, że jest tańsze niż samochód bez przebiegu.

Aby móc pokazać zainteresowanym Klientom w salonie możliwości danego modelu, auta demonstracyjne są bardzo często wyposażone w niemal wszystkie dostępne dodatki, a to oczywiście podnosi nam cenę do bardzo wysokiego poziomu. To czy będziemy korzystać ze wszystkich możliwych opcji, to już kwestia indywidualna, natomiast z naszego doświadczenia wynika, że Klienci bardzo rzadko biorą auta „ze wszystkim”. Po co więc płacić za coś, czego nigdy nie użyjemy? Na to pytanie odpowiedzcie sobie sami.

Gwarancja

Każde zarejestrowane auto ma uruchomioną gwarancję. Jeśli więc zdecydujemy się na demo, musimy liczyć się z tym, że okres gwarancji będzie krótszy niż w przypadku nowego auta. Tutaj jednak często dealerzy wspomagają się rozszerzoną gwarancją na auta testowe, aby choć w pewnym stopniu zrekompensować Klientowi tę niedogodność. Z drugiej strony pakiet rozszerzonej gwarancji podnosi cenę auta.

Finansowanie

Producenci aut kuszą Klientów nie tylko ciekawą ofertą samych samochodów, ale też atrakcyjnym finansowaniem. Ale! zazwyczaj promocyjne finansowanie dotyczy jedynie aut nowych, a opisywane tu egzemplarze demo mogą korzystać z regularnej, już nie tak atrakcyjnej, oferty.

Reklama na aucie

Wszystkie auta testowe są oklejone reklamą salonu, z którego pochodzą. Z perspektywy dealera jest to oczywiste, chce mieć po prostu jeżdżącą reklamę swojej działalności. Często okazuje się jednak, że jeśli lakier przed oklejeniem nie został należycie zabezpieczony, to dzięki działaniu słońca, deszczu czy mrozu, po zdjęciu naklejek nadal będzie widoczny ślad reklamy. Zdarza się nawet, że ślady na lakierze są tak poważne, że nawet dobra polerka czy korekta lakieru nie jest w stanie zamaskować niedoskonałości.

„Deptak w samochodzie”

Jeśli kupujemy auto nowe, to ile osób ma okazje je prowadzić? Z reguły 2, 3 czasem 4. Natomiast w przypadku auta demonstracyjnego, tylu kierowców przewija się w przeciągu godziny, no może dwóch. Jeśli dodamy do tego fakt, że dealerzy wystawiają swoje modele na różnego typu wydarzeniach, spotkaniach, targach itp., na których mogą promować swoją działalność, to okazuje się, że przez naszą „testówkę” przewija się naprawdę spore grono.

A jakie jest Wasze zdanie na temat aut demonstracyjnych? Czy stanowią dla Was atrakcyjną okazję, czy jednak wolicie dopłacić kilka tysięcy i mieć całkowicie nowy samochód?

Przeczytaj także

Na co uważać w umowach najmu długoterminowego?

Czy oferta, którą prezentujemy Klientowi powinna być prosta i przejrzysta? Zawsze wydawało nam się, że odpowiedź na to pytanie jest tylko jedna: TAK. Jednak jak się okazuje, nie wszyscy tak sądzą.

13 maja 2020

Jak kupić auto nie wychodząc z domu?

Coraz więcej dealerów przestawia się na działalność online. Dla nas to żadna nowość! Samochody sprzedajemy przez internet od kilku lat. Przeczytajcie, jak to działa!

4 kwietnia 2020

Odbiór auta w dobie koronawirusa

Koronawirus wpłynął na każdy aspekt naszego życia. Każdy ogranicza wyjścia z domu do minimum. Kiedy zamawiałeś auto, pewnie przez myśl Ci nie przeszło, że taka sytuacja może mieć miejsce. No ale auto przyjechało do salonu i trzeba je odebrać. Jak wygląda wizyta w salonie w czasach pandemii?

20 marca 2020

Droższe samochody od 2020 roku

Od 1 stycznia 2020 roku zaczynają obowiązywać nowe zaostrzone przepisy dotyczące emisji CO2. Za ich niespełnienie producenci samochodów będą płacić kary, które finalnie wpłyną na wyższą cenę samochodu.

18 października 2019

Wpłata własna i kaucja – czy zawsze są konieczne?

Oczywiście, że nie! Z tego krótkiego wpisu dowiecie się, czym różnią się wpłata własna i kaucja oraz kiedy mogą się pojawić.

21 sierpnia 2019

Auta do 1000 zł

Przygotowaliśmy dla Was propozycję aut do 1000 zł netto miesięcznie w wynajmie długoterminowym.

10 lipca 2019

Podsumowanie I półrocza 2019

Dopiero co wrzucaliśmy podsumowanie I kwartału, a tu już czas na podsumowanie półrocza ? Poniżej znajdziecie infografikę przedstawiającą nasze wyniki od stycznia do czerwca 2019. Bardzo dziękujemy naszym Klientom za zaufanie ???

5 lipca 2019

Wynajem długoterminowy a wykup samochodu

Często Klienci pytają nas, czy auto można wykupić na koniec umowy. Oczywiście, że tak! Ale są też inne możliwości. O nich poniżej.

18 czerwca 2019

Podsumowanie I kwartału 2019

Pierwszy kwartał 2019 roku już za nami! Poniżej znajdziecie krótkie podsumowanie tego okresu. Tym razem zamiast dużej ilości tekstu, przygotowaliśmy dla Was przyjemną dla oka infografikę.  

1 kwietnia 2019

Auto w abonamencie a wypadek samochodowy

Przeglądasz oferty, wybierasz auto, dopinasz formalności i wreszcie odbierasz wyczekany samochód. Pokonujesz pierwsze kilometry ciesząc się z nowego nabytku. A tu nagle… BUM! Kolizja. Nie brzmi to jak historia marzeń. A taka właśnie sytuacja spotkała naszego Klienta w zeszłym miesiącu. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy umowa wynajmu zostaje rozwiązana? Czym teraz jeździć? Na przykładzie […]

20 marca 2019

Wynajem długoterminowy dla osób fizycznych

Wprawdzie na wynajem długoterminowy najczęściej decydują się przedsiębiorstwa, to jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby z tej opcji skorzystały także osoby prywatne. W tym wpisie postaramy się odpowiedzieć na najczęściej zadawana pytania przez naszych Klientów indywidualnych odnośnie wynajmu długoterminowego.

7 lutego 2019

Utrata wartości samochodu

Kupując nowy samochód musimy liczyć się z utratą jego wartości. Mówi się, że tuż po wyjechaniu z salonu auto traci na wartości ok 10%. Po 3 latach użytkowania nasz samochód warty jest nawet połowę mniej – w zależności od modelu. Co więc wpływa na utratę wartości auta i które modele najlepiej trzymają cenę?  

17 stycznia 2019

Wynajem długoterminowy – ocena auta na koniec umowy

Gdy oddajemy samochód na koniec trwania umowy, jest on bardzo dokładnie sprawdzany pod kątem ewentualnych uszkodzeń. Oczywiście to prawie niemożliwe, żeby po dwóch czy trzech latach na aucie nie było choćby najmniejszego odprysku. Dlatego też możemy posłużyć się swoistym „Przewodnikiem zwrotu pojazdu”, w którym dokładnie opisane są wszystkie akceptowalne i nieakceptowalne uszkodzenia. Za każde nieakceptowalne […]

13 grudnia 2018

Wynajem długoterminowy – krok po kroku

Wynajem długoterminowy staje się coraz bardziej popularny. Ale być może pojawią się w Twojej głowie pewne wątpliwości – jak to dokładnie wygląda, czy to bezpieczne i gdzie jest haczyk? W tym wpisie wyjaśniamy, jak wygląda cały proces krok po kroku – od złożenia wniosku po odbiór samochodu.

4 grudnia 2018

Odbiór auta – na co zwrócić uwagę?

W dzisiejszych czasach zakupy z dostawą do domu to nic szczególnego – zamawiamy w ten sposób ubrania, elektronikę, żywność. Nawet dostawa samochodu pod wskazany adres powoli staje się standardem (niektóre auta dowozimy bezpłatnie pod wskazany adres). Każdy wie, że rzecz zamówioną online musimy dokładnie obejrzeć z każdej strony – sprawdzić, czy nie jest uszkodzona itp. […]

18 października 2018

[Aktualizacja] Zmiany w rozliczaniu samochodów firmowych od stycznia 2019

Pod koniec sierpnia opublikowany został projekt zmian dotyczących podatków dochodowych. Czego możemy się spodziewać? Całkiem sporych zmian w rozliczaniu samochodów firmowych oraz zmian w rozliczaniu leasingu droższych samochodów. Nowe przepisy mają obowiązywać od 1 stycznia 2019 roku.

13 września 2018

Rabaty kwiecień-lipiec 2018

Nadszedł czas na kolejny raport dotyczący rabatów, jakie udało nam się wynegocjować dla naszych Klientów. Po raz pierwszy w tym zestawieniu znajdziecie Forda, który dołączył do carly w czerwcu.  

9 sierpnia 2018

Dlaczego nie warto kupować auta demo?

Podczas poszukiwań nowego auta nasi Klienci często pytają o auta demonstracyjne/testowe. W tym wpisie postaramy się odpowiedzieć, dlaczego nie jest to najlepsze rozwiązanie i dlaczego lepiej unikać tego rodzaju aut. Eksploatacja auta demo Według nas to sposób eksploatacji samochodów testowych jest ich największym problemem i wadą. Nie chcemy, aby ten wpis kogoś uraził, ale większość […]

27 lipca 2018

Wybór auta do firmy [case study]

„Potrzebujemy ekonomicznego, ale komfortowego i w miarę dużego auta dla naszej firmy. Co możecie zaproponować?” – Z tym pytaniem spotykamy się dosyć często więc postanowiliśmy pokazać na żywym przykładzie, jak dobieramy auto pod Klienta, który nie ma sprecyzowanej marki czy modelu, a jedynie cechy, jakimi auto ma się charakteryzować.

21 czerwca 2018

Wzrost cen w salonach samochodowych – rok modelowy 2019

Zazwyczaj w okolicach połowy roku producenci samochodów wprowadzają tzw. nowy rok modelowy. Wiąże się to ze wzrostem cen w salonach samochodowych. Na jakie podwyżki musimy się przygotować? I jaka jest właściwie różnica między rokiem modelowym a rokiem produkcji?  

7 czerwca 2018