Menu

Raport z uzyskanych rabatów Skoda [czerwiec-październik 2016]

24 listopada 2016    /    Kupujemy samochód, Porady motoryzacyjne

Przez pierwsze dziesięć miesięcy najpopularniejsze marki samochodów w Polsce znacznie powiększyły swoją sprzedaż w porównaniu do roku ubiegłego. Bardzo duża dynamika widoczna była zwłaszcza w okresie pomiędzy czerwcem a październikiem 2016. Jednym z niekwestionowanych liderów jest Skoda, której udział w segmencie sprzedaży  samochodów osobowych wyniósł 13%. W porównaniu do poprzedniego roku sprzedaż Skody wzrosła o prawie 18%.

Jako serwis Carly.pl, zajmujący się dostarczaniem najkorzystniejszych ofert na zakup nowej Skody, postanowiliśmy przygotować raport na temat uzyskanych rabatów w salonach czeskiej marki.

Wśród naszych Klientów zdecydowanie największą popularnością cieszyły się 3 modele Skody: Superb (33% Klientów), Octavia (29% Klientów) oraz Fabia (20% Klientów).

Klienci Carly.pl Rabat Skoda

Średnia wartość katalogowa samochodu poszukiwanego przez klientów Carly.pl wyniosła 103.776,89zł, natomiast średni rabat wyniósł 6.873,53zł. Przyjrzyjmy się zatem, jak to wyglądało w przypadku poszczególnych modeli.

Citigo

Citigo Rabat Carly.pl

Średnia wartość katalogowa najmniejszego modelu Skody wyniosła 44.281,25zł, natomiast średni rabat, jaki uzyskali nasi klienci, wyniósł 2.312,37zł, czyli ponad 5%. Największy upust, jaki udało się wynegocjować, wyniósł 3.730zł, co stanowiło prawie 9% wartości Citigo. Średnia cena auta z uwzględnieniem rabatu to 41.968,88zł.

Fabia

Fabia Rabat Carly.pl

Fabia to jeden z najchętniej kupowanych samochodów osobowych według Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego. Wśród naszych klientów średnia wartość katalogowa konfigurowanej Fabii wyniosła 59.466,67zł. Średni rabat, jaki mógł otrzymać nasz Klient, to 2.972,81zł. Największa zniżka osiągnięta przez Carly.pl na ten model Skody wyniosła 7.700zł.

Rapid

Rapid Rabat Carly.pl

Średnia wartość konfigurowanego Rapida wynosiła 72.258,76zł, natomiast Klienci dzięki naszej usłudze mogli zaoszczędzić średnio 6.200,02zł, co stanowi prawie 8-procentowy upust od ceny katalogowej. Rekordowo udało się obniżyć cenę kupowanego samochodu o 13.136zł (rabat ponad 13%).

Yeti

Yeti Rabat Carly.pl

Czeski mini SUV cieszy się dość niskim zainteresowaniem ze strony Kupujących, lecz mimo to naszemu zespołowi udało się wynegocjować dla Klientów dobre warunki sprzedaży. I tak największy rabat w przypadku Yeti to 14.350zł (17,5% wartości katalogowej), a średni rabat wyniósł 8.480,77zł przy średniej cenie katalogowej konfigurowanego auta 98.686,32zł.

Octavia

Octavia Rabat Carly.pl

Średnia wartość konfigurowanej Octavii kształtowała się na poziomie 103.884,94zł. Na najchętniej kupowane auto w Polsce można było uzyskać średnią zniżkę na poziomie 7.169,16zł. Dzięki Carly.pl jeden z naszych Klientów zaoszczędził ponad 2 razy tyle, a dokładnie 16.905zł, przy wartości samochodu równej 151.000zł. Niskie rabaty, zwłaszcza pod koniec badanego okresu, wynikały przede wszystkim z bardzo dużego popytu ze strony Klientów oraz z dość słabej dostępności tego modelu, co było skutkiem bardzo wysokiej sprzedaży w poprzednich miesiącach.

Superb

Superb Rabat Carly.pl

Skoda Superb to zdecydowanie najchętniej wybierane auto przez naszych Klientów. Przy średniej wartości katalogowej na poziomie 151.222,63zł, użytkownicy Carly.pl mogli średnio zaoszczędzić 9.990,47zł. Największy rabat (kwotowy) spośród wszystkich modeli Skody odnotował właśnie Superb i było to aż 21.120zł.

Podsumowanie

Wysokie wyniki sprzedażowe czeskiego producenta w naszym kraju są spowodowane ciekawą stylistyką proponowanych modeli oraz atrakcyjnymi cenami. Do tego dochodzi fakt, że Dealerzy Skody oferują swoim Klientom duże rabaty na nowe samochody.

Najważniejsze dane dotyczące upustów na poszczególne modele postanowiliśmy zebrać na poniższym wykresie.

Skoda Rabat Carly.pl

Dzięki takim serwisom jak Carly.pl Klienci nie muszą osobiście odwiedzać wielu salonów czy wysyłać wielu maili w celu otrzymania oferty. Wystarczy skonfigurować auto według własnych potrzeb by otrzymać wiele ofert uwzględniających atrakcyjny rabat.

Uzyskanie najlepszej oferty na nowe auto nie musi być czasochłonne – wystarczy Carly.

Watch Full Movie Online Streaming Online and DownloadWatch movie online The Transporter Refueled (2015)

Przeczytaj także

Zmiany w rozliczaniu samochodów firmowych od stycznia 2019

Pod koniec sierpnia opublikowany został projekt zmian dotyczących podatków dochodowych. Czego możemy się spodziewać? Całkiem sporych zmian w rozliczaniu samochodów firmowych oraz zmian w rozliczaniu leasingu droższych samochodów. Nowe przepisy mają obowiązywać od 1 stycznia 2019 roku.

13 września 2018

Rabaty kwiecień-lipiec 2018

Nadszedł czas na kolejny raport dotyczący rabatów, jakie udało nam się wynegocjować dla naszych Klientów. Po raz pierwszy w tym zestawieniu znajdziecie Forda, który dołączył do carly w czerwcu.  

9 sierpnia 2018

Dlaczego nie warto kupować auta demo?

Podczas poszukiwań nowego auta nasi Klienci często pytają o auta demonstracyjne/testowe. W tym wpisie postaramy się odpowiedzieć, dlaczego nie jest to najlepsze rozwiązanie i dlaczego lepiej unikać tego rodzaju aut.

27 lipca 2018

Wybór auta do firmy [case study]

„Potrzebujemy ekonomicznego, ale komfortowego i w miarę dużego auta dla naszej firmy. Co możecie zaproponować?” – Z tym pytaniem spotykamy się dosyć często więc postanowiliśmy pokazać na żywym przykładzie, jak dobieramy auto pod Klienta, który nie ma sprecyzowanej marki czy modelu, a jedynie cechy, jakimi auto ma się charakteryzować.

21 czerwca 2018

Wzrost cen w salonach samochodowych – rok modelowy 2019

Zazwyczaj w okolicach połowy roku producenci samochodów wprowadzają tzw. nowy rok modelowy. Wiąże się to ze wzrostem cen w salonach samochodowych. Na jakie podwyżki musimy się przygotować? I jaka jest właściwie różnica między rokiem modelowym a rokiem produkcji?  

7 czerwca 2018