Menu

10 elektrycznych aut od Skody a rządowa dopłata 25 tys. zł

23 maja 2018    /    Porady motoryzacyjne

Praktycznie każdy z producentów samochodów ma w swojej ofercie przynajmniej jeden hybrydowy lub elektryczny model. Oprócz Skody. Jednak już niedługo się to zmieni. Skoda zapowiedziała, że do 2025 roku wzbogaci swoją ofertę o 10 zelektryfikowanych aut!

 

6 modeli elektrycznych i 4 hybrydy

Dyrektor Generalny Skody zapowiedział, że koncern planuje zainwestować w elektromobilność aż 2 miliardy euro! Efektem tej inwestycji ma być wprowadzenie na rynek dziesięciu zelektryfikowanych aut w różnych segmentach – 4 z nich do hybrydy (także plug-in), a pozostałe 6 mają być napędzane jednostkami czysto elektrycznymi.

Jednym z najbardziej wyczekiwanych samochodów jest Skoda Vision E, której premiera nastąpi w 2020 roku. Ma to być crossover o mocy 306 KM, wyposażony w napęd 4×4. Na jednym „baku” ma przejechać ok 500 km. Patrząc na to, jaką popularnością w naszym kraju cieszą się SUV-y i crossovery, możemy się spodziewać, że często będziemy widzieć ten model na polskich drogach.

 

Pierwsze modele już w 2019 roku

Już w przyszłym roku swoją premierę mają mieć 2 modele. Pierwszy z nich to Superb z napędem hybrydowym typu plug-in (w przeciwieństwie do klasycznej hybrydy, baterie w jednostce wyposażonej w plug-in można ładować także przy użyciu prądu z sieci elektrycznej). W 2019 roku ma być zaprezentowany także model eCitigo, czyli pierwszy w pełni elektryczny samochód od Skody.

 

25 tysięcy złotych dopłaty do aut elektrycznych

Czy już niedługo samochody hybrydowe i elektryczne całkowicie wyprą z rynku klasyczne modele spalinowe? Pewnie nie, ale takie auta na pewno zyskają na popularności w najbliższych latach. Cena zakupu takiego zelektryfikowanego samochodu jest znacznie wyższa niż w przypadku auta z silnikiem spalinowym, dlatego do tej pory nie cieszyły się one zbytnią popularnością. Ale może już wkrótce się to zmieni 🙂

Jeśli wierzyć zapewnieniom Ministra Energii, już w przyszłym roku zostaną uruchomione dopłaty do zakupu auta elektrycznego. Rząd obiecuje dołożyć nam ok. 25 tysięcy złotych na pojazd.

Na początku dopłata ma obejmować  kilkadziesiąt tysięcy samochodów rocznie. Ale plany rządu są, jak zawsze, ambitne – do 2025 roku na naszych drogach poruszać ma się milion samochodów elektrycznych.

Dodatkowo rząd planuje także budowę ok. 20 tysięcy stacji ładowania.

Zastanawiacie się skąd będą na to pieniądze? Cóż, między innymi z opłaty emisyjnej od benzyny i oleju napędowego (8 gr netto na litrze).

 

Źródło: http://moto.pl/MotoPL/7,88389,23396132,to-moze-byc-przelom-rzad-zapowiada-az-25-tys-zl-doplaty-do.html

Przeczytaj także

Odbiór auta – na co zwrócić uwagę?

W dzisiejszych czasach zakupy z dostawą do domu to nic szczególnego – zamawiamy w ten sposób ubrania, elektronikę, żywność. Nawet dostawa samochodu pod wskazany adres powoli staje się standardem – przynajmniej u nas (psst.. bezpłatnie 😉 ). Każdy wie, że rzecz zamówioną online musimy dokładnie obejrzeć z każdej strony – sprawdzić, czy nie jest uszkodzona […]

18 października 2018

[Aktualizacja] Zmiany w rozliczaniu samochodów firmowych od stycznia 2019

Pod koniec sierpnia opublikowany został projekt zmian dotyczących podatków dochodowych. Czego możemy się spodziewać? Całkiem sporych zmian w rozliczaniu samochodów firmowych oraz zmian w rozliczaniu leasingu droższych samochodów. Nowe przepisy mają obowiązywać od 1 stycznia 2019 roku.

13 września 2018

Rabaty kwiecień-lipiec 2018

Nadszedł czas na kolejny raport dotyczący rabatów, jakie udało nam się wynegocjować dla naszych Klientów. Po raz pierwszy w tym zestawieniu znajdziecie Forda, który dołączył do carly w czerwcu.  

9 sierpnia 2018

Dlaczego nie warto kupować auta demo?

Podczas poszukiwań nowego auta nasi Klienci często pytają o auta demonstracyjne/testowe. W tym wpisie postaramy się odpowiedzieć, dlaczego nie jest to najlepsze rozwiązanie i dlaczego lepiej unikać tego rodzaju aut.

27 lipca 2018

Wybór auta do firmy [case study]

„Potrzebujemy ekonomicznego, ale komfortowego i w miarę dużego auta dla naszej firmy. Co możecie zaproponować?” – Z tym pytaniem spotykamy się dosyć często więc postanowiliśmy pokazać na żywym przykładzie, jak dobieramy auto pod Klienta, który nie ma sprecyzowanej marki czy modelu, a jedynie cechy, jakimi auto ma się charakteryzować.

21 czerwca 2018

Wzrost cen w salonach samochodowych – rok modelowy 2019

Zazwyczaj w okolicach połowy roku producenci samochodów wprowadzają tzw. nowy rok modelowy. Wiąże się to ze wzrostem cen w salonach samochodowych. Na jakie podwyżki musimy się przygotować? I jaka jest właściwie różnica między rokiem modelowym a rokiem produkcji?  

7 czerwca 2018