Menu

Wynajem długoterminowy – krok po kroku

04 grudnia 2018    /    Porady motoryzacyjne

Wynajem długoterminowy staje się coraz bardziej popularny. Ale być może pojawią się w Twojej głowie pewne wątpliwości – jak to dokładnie wygląda, czy to bezpieczne i gdzie jest haczyk? W tym wpisie wyjaśniamy, jak wygląda cały proces krok po kroku – od złożenia wniosku po odbiór samochodu.

 

 

Potrzebne dokumenty

 

Najważniejszy jest oczywiście wniosek o finansowanie. Mamy 2 wzory wniosków – jeden dla przedsiębiorstw, jeden dla osób fizycznych.

W przypadku przedsiębiorstw należy podać dane firmy (tj. nazwa, adres, nip, itp), informacje dotyczące struktury właścicielskiej oraz dane finansowe – przychód i dochód przed opodatkowaniem. W przypadku spółek potrzebujemy także RZiS oraz bilans. 

Jeśli wniosek o finansowanie składa osoba prywatna, oprócz danych osobowych, potrzebujemy także zaświadczenie od pracodawcy o uzyskiwanych dochodach oraz wyciągi bankowe, które potwierdzają wpływy wynagrodzenia na konto za ostatnie 3 miesiące. Dla osób fizycznych oferta jest niestety nieco ograniczona – pod tym linkiem znajdziecie auta dostępne dla Klientów indywidualnych. 

Są to dane szczególnie poufne, dlatego bardzo dbamy o ich bezpieczeństwo. Dane wykorzystywane są jedynie po to, żeby ocenić zdolność finansową danej osoby/firmy.

 

Analiza wniosku i decyzja

 

Wypełniony wniosek trafia do działu analizy ryzyka. Decyzję (pozytywną bądź negatywną) otrzymujemy zazwyczaj w ciągu 48-72 godzin.

 

 

Podpisanie umowy

 

Jeśli decyzja jest pozytywna, umawiamy się na podpisanie umowy. Mamy tutaj dwa wyjścia: umowę można podpisać w Warszawie lub przesyłamy ją pod wskazany adres (dom/biuro) kurierem.

Gdy decydujemy się na tę drugą opcję, nie musimy oczywiście podpisywać umowy na szybko w obecności kuriera. Na spokojnie zapoznajemy się z umową i odsyłamy podpisane dokumenty w dogodnym momencie.

W przypadku takiego zdalnego zawarcia umowy, konieczne jest potwierdzenie tożsamości. W tym celu musimy wysłać przelew weryfikacyjny w wysokości 6,15 zł (zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorstwa).

 

 

Odbiór samochodu

 

Gdy tylko podpisane dokumenty do nas wrócą, zajmujemy się przygotowaniem samochodu i umówieniem terminu jego odbioru.

Po samochód możesz udać się do wskazanego przez nas dealera (najczęściej salony znajdują się w Warszawie). W przypadku niektórych samochodów zapewniamy darmową dostawę pod wskazany adres 😉 

 

I to wszystko 🙂 W razie jakichkolwiek pytań, czekamy na telefon czy wiadomość.

Lista dostępnych samochodów w wynajmie długoterminowym – TU.

PS. Nasz rekord od pierwszej rozmowy z Klientem do odebrania samochodu to 11 dni!

Przeczytaj także

Droższe samochody od 2020 roku

Od 1 stycznia 2020 roku zaczynają obowiązywać nowe zaostrzone przepisy dotyczące emisji CO2. Za ich niespełnienie producenci samochodów będą płacić kary, które finalnie wpłyną na wyższą cenę samochodu.

18 października 2019

Wpłata własna i kaucja – czy zawsze są konieczne?

Oczywiście, że nie! Z tego krótkiego wpisu dowiecie się, czym różnią się wpłata własna i kaucja oraz kiedy mogą się pojawić.

21 sierpnia 2019

Auta do 1000 zł

Przygotowaliśmy dla Was propozycję aut do 1000 zł netto miesięcznie w wynajmie długoterminowym.

10 lipca 2019

Podsumowanie I półrocza 2019

Dopiero co wrzucaliśmy podsumowanie I kwartału, a tu już czas na podsumowanie półrocza 😮 Poniżej znajdziecie infografikę przedstawiającą nasze wyniki od stycznia do czerwca 2019. Bardzo dziękujemy naszym Klientom za zaufanie 💚💚💚

5 lipca 2019

Wynajem długoterminowy a wykup samochodu

Często Klienci pytają nas, czy auto można wykupić na koniec umowy. Oczywiście, że tak! Ale są też inne możliwości. O nich poniżej.

18 czerwca 2019

Podsumowanie I kwartału 2019

Pierwszy kwartał 2019 roku już za nami! Poniżej znajdziecie krótkie podsumowanie tego okresu. Tym razem zamiast dużej ilości tekstu, przygotowaliśmy dla Was przyjemną dla oka infografikę.  

1 kwietnia 2019

Auto w abonamencie a wypadek samochodowy

Przeglądasz oferty, wybierasz auto, dopinasz formalności i wreszcie odbierasz wyczekany samochód. Pokonujesz pierwsze kilometry ciesząc się z nowego nabytku. A tu nagle… BUM! Kolizja. Nie brzmi to jak historia marzeń. A taka właśnie sytuacja spotkała naszego Klienta w zeszłym miesiącu. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy umowa wynajmu zostaje rozwiązana? Czym teraz jeździć? Na przykładzie […]

20 marca 2019

Wynajem długoterminowy dla osób fizycznych

Wprawdzie na wynajem długoterminowy najczęściej decydują się przedsiębiorstwa, to jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby z tej opcji skorzystały także osoby prywatne. W tym wpisie postaramy się odpowiedzieć na najczęściej zadawana pytania przez naszych Klientów indywidualnych odnośnie wynajmu długoterminowego.

7 lutego 2019

Utrata wartości samochodu

Kupując nowy samochód musimy liczyć się z utratą jego wartości. Mówi się, że tuż po wyjechaniu z salonu auto traci na wartości ok 10%. Po 3 latach użytkowania nasz samochód warty jest nawet połowę mniej – w zależności od modelu. Co więc wpływa na utratę wartości auta i które modele najlepiej trzymają cenę?  

17 stycznia 2019

Wynajem długoterminowy – ocena auta na koniec umowy

Gdy oddajemy samochód na koniec trwania umowy, jest on bardzo dokładnie sprawdzany pod kątem ewentualnych uszkodzeń. Oczywiście to prawie niemożliwe, żeby po dwóch czy trzech latach na aucie nie było choćby najmniejszego odprysku. Dlatego też możemy posłużyć się swoistym „Przewodnikiem zwrotu pojazdu”, w którym dokładnie opisane są wszystkie akceptowalne i nieakceptowalne uszkodzenia. Za każde nieakceptowalne […]

13 grudnia 2018

Wynajem długoterminowy – krok po kroku

Wynajem długoterminowy staje się coraz bardziej popularny. Ale być może pojawią się w Twojej głowie pewne wątpliwości – jak to dokładnie wygląda, czy to bezpieczne i gdzie jest haczyk? W tym wpisie wyjaśniamy, jak wygląda cały proces krok po kroku – od złożenia wniosku po odbiór samochodu.     Potrzebne dokumenty   Najważniejszy jest oczywiście […]

4 grudnia 2018

Odbiór auta – na co zwrócić uwagę?

W dzisiejszych czasach zakupy z dostawą do domu to nic szczególnego – zamawiamy w ten sposób ubrania, elektronikę, żywność. Nawet dostawa samochodu pod wskazany adres powoli staje się standardem (niektóre auta dowozimy bezpłatnie pod wskazany adres). Każdy wie, że rzecz zamówioną online musimy dokładnie obejrzeć z każdej strony – sprawdzić, czy nie jest uszkodzona itp. […]

18 października 2018

[Aktualizacja] Zmiany w rozliczaniu samochodów firmowych od stycznia 2019

Pod koniec sierpnia opublikowany został projekt zmian dotyczących podatków dochodowych. Czego możemy się spodziewać? Całkiem sporych zmian w rozliczaniu samochodów firmowych oraz zmian w rozliczaniu leasingu droższych samochodów. Nowe przepisy mają obowiązywać od 1 stycznia 2019 roku.

13 września 2018

Rabaty kwiecień-lipiec 2018

Nadszedł czas na kolejny raport dotyczący rabatów, jakie udało nam się wynegocjować dla naszych Klientów. Po raz pierwszy w tym zestawieniu znajdziecie Forda, który dołączył do carly w czerwcu.  

9 sierpnia 2018

Dlaczego nie warto kupować auta demo?

Podczas poszukiwań nowego auta nasi Klienci często pytają o auta demonstracyjne/testowe. W tym wpisie postaramy się odpowiedzieć, dlaczego nie jest to najlepsze rozwiązanie i dlaczego lepiej unikać tego rodzaju aut.

27 lipca 2018

Wybór auta do firmy [case study]

„Potrzebujemy ekonomicznego, ale komfortowego i w miarę dużego auta dla naszej firmy. Co możecie zaproponować?” – Z tym pytaniem spotykamy się dosyć często więc postanowiliśmy pokazać na żywym przykładzie, jak dobieramy auto pod Klienta, który nie ma sprecyzowanej marki czy modelu, a jedynie cechy, jakimi auto ma się charakteryzować.

21 czerwca 2018

Wzrost cen w salonach samochodowych – rok modelowy 2019

Zazwyczaj w okolicach połowy roku producenci samochodów wprowadzają tzw. nowy rok modelowy. Wiąże się to ze wzrostem cen w salonach samochodowych. Na jakie podwyżki musimy się przygotować? I jaka jest właściwie różnica między rokiem modelowym a rokiem produkcji?  

7 czerwca 2018