Menu

Wynajem długoterminowy – krok po kroku

04 grudnia 2018    /    Porady motoryzacyjne

Nowy samochód bez wychodzenia z domu? Nic prostszego! Wystarczy, że wybierzesz samochód, złożysz wniosek, podpiszesz umowę, a pojazd dostarczymy pod Twoje drzwi. Ale… być może pojawią się w Twojej głowie pewne wątpliwości – jak to dokładnie wygląda, czy to bezpieczne i gdzie jest haczyk? W tym wpisie wyjaśniamy, jak wygląda cały proces krok po kroku – od złożenia wniosku po odbiór samochodu.

 

Potrzebne dokumenty

 

Najważniejszy jest oczywiście wniosek o finansowanie. Mamy 2 wzory wniosków – jeden dla przedsiębiorstw, jeden dla osób fizycznych.

W przypadku przedsiębiorstw należy podać dane firmy (tj. nazwa, adres, nip, itp), informacje dotyczące struktury właścicielskiej oraz dane finansowe – przychód i dochód przed opodatkowaniem.

Jeśli wniosek o finansowanie składa osoba prywatna, oprócz danych osobowych, potrzebujemy także zaświadczenie od pracodawcy o uzyskiwanych dochodach lub ewentualnie wyciągi bankowe, które potwierdzają wpływy wynagrodzenia na konto za ostatnie 3 miesiące.

Są to dane szczególnie poufne, dlatego bardzo dbamy o ich bezpieczeństwo. Dane wykorzystywane są jedynie po to, żeby ocenić zdolność finansową danej osoby/firmy.

 

 

Analiza wniosku i decyzja

 

Wypełniony wniosek trafia do działu analizy ryzyka. Decyzję (pozytywną bądź negatywną) otrzymujemy zazwyczaj w ciągu 48 godzin.

 

Podpisanie umowy

 

Jeśli decyzja jest pozytywna, umawiamy się na podpisanie umowy. Mamy tutaj dwa wyjścia: umowę można podpisać w Warszawie lub przesyłamy ją pod wskazany adres (dom/biuro) kurierem.

Gdy decydujemy się na tę drugą opcję, nie musimy oczywiście podpisywać umowy na szybko w obecności kuriera. Na spokojnie zapoznajemy się z umową i odsyłamy podpisane dokumenty w dogodnym momencie.

W przypadku takiego zdalnego zawarcia umowy, konieczne jest potwierdzenie tożsamości. W tym celu musimy wysłać przelew weryfikacyjny w wysokości 6,15 zł (zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorstwa).

 

Odbiór samochodu

 

Gdy tylko podpisane dokumenty do nas wrócą, zajmujemy się przygotowaniem samochodu i umówieniem terminu jego odbioru. Tutaj ponownie proponujemy 2 rozwiązania 🙂

Po samochód możesz udać się do wskazanego przez nas dealera lub bezpłatnie dostarczymy auto pod dom/siedzibę firmy.

 

 

I to wszystko 🙂 W razie jakichkolwiek pytań, czekamy na telefon czy wiadomość.

Lista dostępnych samochodów w wynajmie długoterminowym – TU.

PS. Nasz rekord od pierwszej rozmowy z Klientem do odebrania samochodu to 11 dni!

 

Przeczytaj także

Wynajem długoterminowy – ocena auta na koniec umowy

Gdy oddajemy samochód na koniec trwania umowy, jest on bardzo dokładnie sprawdzany pod kątem ewentualnych uszkodzeń. Oczywiście to prawie niemożliwe, żeby po dwóch czy trzech latach na aucie nie było choćby najmniejszego odprysku. Dlatego też możemy posłużyć się swoistym „Przewodnikiem zwrotu pojazdu”, w którym dokładnie opisane są wszystkie akceptowalne i nieakceptowalne uszkodzenia. Za każde nieakceptowalne […]

13 grudnia 2018

Wynajem długoterminowy – krok po kroku

Nowy samochód bez wychodzenia z domu? Nic prostszego! Wystarczy, że wybierzesz samochód, złożysz wniosek, podpiszesz umowę, a pojazd dostarczymy pod Twoje drzwi. Ale… być może pojawią się w Twojej głowie pewne wątpliwości – jak to dokładnie wygląda, czy to bezpieczne i gdzie jest haczyk? W tym wpisie wyjaśniamy, jak wygląda cały proces krok po kroku […]

4 grudnia 2018

Wynajem długoterminowy – porównanie pakietów

Decydując się na wynajem długoterminowy zależy nam przede wszystkim na wygodzie – żebyśmy nie musieli martwić się co zrobić z autem na koniec umowy, tracić czas na formalności związane z ubezpieczeniem OC/AC, czy ponosić dodatkowe koszty serwisu. Każde oferowane przez nas auto w wynajmie długoterminowym dostępne jest w 3 wariantach: Economy, Optimum i Premium. Różnią […]

15 listopada 2018

Odbiór auta – na co zwrócić uwagę?

W dzisiejszych czasach zakupy z dostawą do domu to nic szczególnego – zamawiamy w ten sposób ubrania, elektronikę, żywność. Nawet dostawa samochodu pod wskazany adres powoli staje się standardem – przynajmniej u nas (psst.. bezpłatnie 😉 ). Każdy wie, że rzecz zamówioną online musimy dokładnie obejrzeć z każdej strony – sprawdzić, czy nie jest uszkodzona […]

18 października 2018

[Aktualizacja] Zmiany w rozliczaniu samochodów firmowych od stycznia 2019

Pod koniec sierpnia opublikowany został projekt zmian dotyczących podatków dochodowych. Czego możemy się spodziewać? Całkiem sporych zmian w rozliczaniu samochodów firmowych oraz zmian w rozliczaniu leasingu droższych samochodów. Nowe przepisy mają obowiązywać od 1 stycznia 2019 roku.

13 września 2018

Rabaty kwiecień-lipiec 2018

Nadszedł czas na kolejny raport dotyczący rabatów, jakie udało nam się wynegocjować dla naszych Klientów. Po raz pierwszy w tym zestawieniu znajdziecie Forda, który dołączył do carly w czerwcu.  

9 sierpnia 2018

Dlaczego nie warto kupować auta demo?

Podczas poszukiwań nowego auta nasi Klienci często pytają o auta demonstracyjne/testowe. W tym wpisie postaramy się odpowiedzieć, dlaczego nie jest to najlepsze rozwiązanie i dlaczego lepiej unikać tego rodzaju aut.

27 lipca 2018

Wybór auta do firmy [case study]

„Potrzebujemy ekonomicznego, ale komfortowego i w miarę dużego auta dla naszej firmy. Co możecie zaproponować?” – Z tym pytaniem spotykamy się dosyć często więc postanowiliśmy pokazać na żywym przykładzie, jak dobieramy auto pod Klienta, który nie ma sprecyzowanej marki czy modelu, a jedynie cechy, jakimi auto ma się charakteryzować.

21 czerwca 2018

Wzrost cen w salonach samochodowych – rok modelowy 2019

Zazwyczaj w okolicach połowy roku producenci samochodów wprowadzają tzw. nowy rok modelowy. Wiąże się to ze wzrostem cen w salonach samochodowych. Na jakie podwyżki musimy się przygotować? I jaka jest właściwie różnica między rokiem modelowym a rokiem produkcji?  

7 czerwca 2018