Menu

Rabaty kwiecień-lipiec 2018

09 sierpnia 2018    /    Porady motoryzacyjne, Raporty

Nadszedł czas na kolejny raport dotyczący rabatów, jakie udało nam się wynegocjować dla naszych Klientów. Po raz pierwszy w tym zestawieniu znajdziecie Forda, który dołączył do carly w czerwcu.

 

40 tysięcy rabatu?

Najwyższy rabat kwotowy wyniósł prawie 40 tysięcy złotych! Na tak duży upust mogli liczyć klienci, którzy zainteresowani byli zakupem VW Passata. Promocja producenta na silniki diesla w połączeniu z rabatem naszych dealerów pozwoliła zaoszczędzić 39 800 zł (24,8%). Podobne rabaty (ok. 38-39 tysięcy złotych) można było uzyskać w przypadku Tiguana i Arteona.

 

Średni rabat kwotowy w okresie kwiecień-lipiec wyniósł prawie 11 tysięcy złotych. Średni rabat procentowy to 8,67%.

Przyjrzyjmy się teraz rabatom z podziałem na poszczególne marki.

Skoda

Na najwyższe rabaty mogli liczyć klienci kupujący Superba, Kodiaq’a i Octavię. Maksymalne upusty na te samochody wyniosły kolejno 30 tysięcy złotych, 25 tysięcy złotych i 23 tysiące złotych.

Średni rabat w przypadku tej marki to nieco ponad 8 500 zł (7,23%).

Poniżej dokładniejsze dane dotyczące wszystkich modeli:

   

 

Opel

Najwięcej można było zaoszczędzić przy zakupie Opla Insigni – prawie 30 tysięcy złotych. Na pozostałych dwóch miejscach na podium znalazły się Zafira (20,5 tys. zł) i Grandland X (18 tys. zł).

Średni rabat w Oplu wyniósł 12 200 zł (11,15%).

Poniżej dokładniejsze dane dotyczące wszystkich modeli:

 

Volkswagen

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, klienci VW mogli liczyć na wyjątkowe rabaty za sprawą promocji producenta na silniki diesla. Stąd takie atrakcyjne upusty sięgające nawet 39 800 zł.

Średni rabat w przypadku VW to 13 955 zł (9,40%).

Poniżej dokładniejsze dane dotyczące wszystkich modeli:

Ford

Ta marka pojawiła się u nas dopiero w czerwcu. Mimo to, rabaty są całkiem przyjemne 🙂 Największy wyniósł ponad 32 tysiące złotych (20,59%), a dotyczył Forda Mondeo. Na kolejnych miejscach znajdują się S-Max z rabatem 22 tysiące złotych oraz nowy Focus – prawie 20 tysięcy zł.

Średni rabat w przypadku tej marki to aż 13 829 zł (12,62%).

Poniżej dokładniejsze dane dotyczące wszystkich modeli:

Przeczytaj także

Wynajem długoterminowy – ocena auta na koniec umowy

Gdy oddajemy samochód na koniec trwania umowy, jest on bardzo dokładnie sprawdzany pod kątem ewentualnych uszkodzeń. Oczywiście to prawie niemożliwe, żeby po dwóch czy trzech latach na aucie nie było choćby najmniejszego odprysku. Dlatego też możemy posłużyć się swoistym „Przewodnikiem zwrotu pojazdu”, w którym dokładnie opisane są wszystkie akceptowalne i nieakceptowalne uszkodzenia. Za każde nieakceptowalne […]

13 grudnia 2018

Wynajem długoterminowy – krok po kroku

Nowy samochód bez wychodzenia z domu? Nic prostszego! Wystarczy, że wybierzesz samochód, złożysz wniosek, podpiszesz umowę, a pojazd dostarczymy pod Twoje drzwi. Ale… być może pojawią się w Twojej głowie pewne wątpliwości – jak to dokładnie wygląda, czy to bezpieczne i gdzie jest haczyk? W tym wpisie wyjaśniamy, jak wygląda cały proces krok po kroku […]

4 grudnia 2018

Wynajem długoterminowy – porównanie pakietów

Decydując się na wynajem długoterminowy zależy nam przede wszystkim na wygodzie – żebyśmy nie musieli martwić się co zrobić z autem na koniec umowy, tracić czas na formalności związane z ubezpieczeniem OC/AC, czy ponosić dodatkowe koszty serwisu. Każde oferowane przez nas auto w wynajmie długoterminowym dostępne jest w 3 wariantach: Economy, Optimum i Premium. Różnią […]

15 listopada 2018

Odbiór auta – na co zwrócić uwagę?

W dzisiejszych czasach zakupy z dostawą do domu to nic szczególnego – zamawiamy w ten sposób ubrania, elektronikę, żywność. Nawet dostawa samochodu pod wskazany adres powoli staje się standardem – przynajmniej u nas (psst.. bezpłatnie 😉 ). Każdy wie, że rzecz zamówioną online musimy dokładnie obejrzeć z każdej strony – sprawdzić, czy nie jest uszkodzona […]

18 października 2018

[Aktualizacja] Zmiany w rozliczaniu samochodów firmowych od stycznia 2019

Pod koniec sierpnia opublikowany został projekt zmian dotyczących podatków dochodowych. Czego możemy się spodziewać? Całkiem sporych zmian w rozliczaniu samochodów firmowych oraz zmian w rozliczaniu leasingu droższych samochodów. Nowe przepisy mają obowiązywać od 1 stycznia 2019 roku.

13 września 2018

Rabaty kwiecień-lipiec 2018

Nadszedł czas na kolejny raport dotyczący rabatów, jakie udało nam się wynegocjować dla naszych Klientów. Po raz pierwszy w tym zestawieniu znajdziecie Forda, który dołączył do carly w czerwcu.  

9 sierpnia 2018

Dlaczego nie warto kupować auta demo?

Podczas poszukiwań nowego auta nasi Klienci często pytają o auta demonstracyjne/testowe. W tym wpisie postaramy się odpowiedzieć, dlaczego nie jest to najlepsze rozwiązanie i dlaczego lepiej unikać tego rodzaju aut.

27 lipca 2018

Wybór auta do firmy [case study]

„Potrzebujemy ekonomicznego, ale komfortowego i w miarę dużego auta dla naszej firmy. Co możecie zaproponować?” – Z tym pytaniem spotykamy się dosyć często więc postanowiliśmy pokazać na żywym przykładzie, jak dobieramy auto pod Klienta, który nie ma sprecyzowanej marki czy modelu, a jedynie cechy, jakimi auto ma się charakteryzować.

21 czerwca 2018

Wzrost cen w salonach samochodowych – rok modelowy 2019

Zazwyczaj w okolicach połowy roku producenci samochodów wprowadzają tzw. nowy rok modelowy. Wiąże się to ze wzrostem cen w salonach samochodowych. Na jakie podwyżki musimy się przygotować? I jaka jest właściwie różnica między rokiem modelowym a rokiem produkcji?  

7 czerwca 2018