Menu

Nowy samochód – na jaki rabat możesz liczyć?

05 kwietnia 2018    /    Raporty

Przygotowaliśmy dla Was kolejny raport, z którego dowiecie się, na jaki rabat możecie liczyć przy zakupie nowego auta. Takie zestawienia będziemy przygotowywać raz na kwartał.

Na początku znajdziecie kilka liczb dotyczących wszystkich samochodów, jakie mamy w swojej ofercie. W drugiej części przedstawimy rabaty z podziałem na marki – Skodę, Opla i Volkswagena.

W pełnej wersji raportu znajdziecie bardziej szczegółowe informacje. Są tam pokazane maksymalne i średnie rabaty (kwotowe i procentowe) dla każdego modelu, który możecie znaleźć na naszej stronie.

 

Marki według popularności

Nasi Klienci najczęściej wybierali Skodę – ten trend utrzymuje się już od dłuższego czasu. Na drugim miejscu znalazł się Opel, a na trzecim Volkswagen. W dalszej części opiszemy, jakie rabaty można uzyskać na te samochody.

Jakie marki samochodów były najbardziej popularne w I kwartale 2018 roku

Raport w pigułce – najważniejsze liczby

Najwyższy rabat kwotowy, który udało nam się wynegocjować, dotyczył Opla Insigni. Wyniósł on 33 290 zł! Rabat procentowy w tym przypadku to 18,66%.

Maksymalny rabat na nowy samochód to 33 290 zł.

 

Średni rabat na carly.pl w I kwartale 2018 to 8,33%. Średnia kwota, jaką zaoszczędzili nasi Klienci to prawie 10 tysięcy zł.

Średni rabat na nowe auto to 8.33%, czyli prawie 10 tysięcy złotych.

 

Maksymalny wynegocjowany przez nas rabat procentowy to 23,50% – dotyczył on Opla Astry. Zaoszczędzona kwota w tym wypadku wyniosła 16 650 zł.

Najwyższy rabat procentowy na nowe auto to 23,50%. Dotyczył on Opla Astry.

 

Rabaty z podziałem na marki

Pokazujemy tu liczby dotyczące najbardziej popularnych modeli. Bardziej szczegółowe informacje znajdziecie w pełnej wersji raportu.

 

Skoda

W Skodzie najlepsze rabaty dotyczyły Superba (prawie 29 tys. zł), Kodiaqa (21 tys. zł) oraz Octavii (15 tys. zł).

Najwyższe rabaty w Skodzie.

Średnie rabaty to w przypadku tych samochodów to opowiednio: Superb – 8,52%, Kodiaq – 5,81%, Octavia – 6,75%.

 

Opel

Maksymalne rabaty w Oplu można było uzyskać na Nową Astrę, Insignię i Corsę. Upusty są tu bardzo zbliżone – między 18% a 19%. Największy wynegocjowany przez nas upust wyniósł aż 33 290 zł (Opel Insignia).

Średni rabat w Oplu to 11 022 zł.

 

Volkswagen

W Volkswagenie nażywszy rabat wynegocjowaliśmy na Passata. Wyniósł on aż 32 080 zł! Na całkiem przyjemne rabaty mogli liczyć także Klienci, którzy wybrali Jettę i Golfa.

Najwyższe rabaty w Volkswagenie można było wynegocjować na Passata, Jettę i Golfa.

Średnie rabaty procentowe w przypadku tych aut to odpowiednio 10,92% (Passat), 10,55% (Jetta) oraz 9,29% (Golf). Średni rabat kwotowy wyniósł 12 243 zł.

 

W pełnej wersji raportu:

✅ pokazujemy średnie i maksymalne rabaty, jakie wynegocjowaliśmy na poszczególne modele samochodów
✅ podsumowujemy najważniejsze informacje z I kwartału 2018 – restrykcje, przerwy w produkcji, nowości

Pełna wersja raportu na temat rabatów na nowe auta za I kwartał 2018

Szukasz auta dla siebie? Pozwól nam się tym zająć – zaoszczędzimy Twój czas i pieniądze 🙂 Skonfiguruj swoje auto na https://carly.pl/ 

Przeczytaj także

Droższe samochody od 2020 roku

Od 1 stycznia 2020 roku zaczynają obowiązywać nowe zaostrzone przepisy dotyczące emisji CO2. Za ich niespełnienie producenci samochodów będą płacić kary, które finalnie wpłyną na wyższą cenę samochodu.

18 października 2019

Wpłata własna i kaucja – czy zawsze są konieczne?

Oczywiście, że nie! Z tego krótkiego wpisu dowiecie się, czym różnią się wpłata własna i kaucja oraz kiedy mogą się pojawić.

21 sierpnia 2019

Auta do 1000 zł

Przygotowaliśmy dla Was propozycję aut do 1000 zł netto miesięcznie w wynajmie długoterminowym.

10 lipca 2019

Podsumowanie I półrocza 2019

Dopiero co wrzucaliśmy podsumowanie I kwartału, a tu już czas na podsumowanie półrocza 😮 Poniżej znajdziecie infografikę przedstawiającą nasze wyniki od stycznia do czerwca 2019. Bardzo dziękujemy naszym Klientom za zaufanie 💚💚💚

5 lipca 2019

Wynajem długoterminowy a wykup samochodu

Często Klienci pytają nas, czy auto można wykupić na koniec umowy. Oczywiście, że tak! Ale są też inne możliwości. O nich poniżej.

18 czerwca 2019

Podsumowanie I kwartału 2019

Pierwszy kwartał 2019 roku już za nami! Poniżej znajdziecie krótkie podsumowanie tego okresu. Tym razem zamiast dużej ilości tekstu, przygotowaliśmy dla Was przyjemną dla oka infografikę.  

1 kwietnia 2019

Auto w abonamencie a wypadek samochodowy

Przeglądasz oferty, wybierasz auto, dopinasz formalności i wreszcie odbierasz wyczekany samochód. Pokonujesz pierwsze kilometry ciesząc się z nowego nabytku. A tu nagle… BUM! Kolizja. Nie brzmi to jak historia marzeń. A taka właśnie sytuacja spotkała naszego Klienta w zeszłym miesiącu. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy umowa wynajmu zostaje rozwiązana? Czym teraz jeździć? Na przykładzie […]

20 marca 2019

Wynajem długoterminowy dla osób fizycznych

Wprawdzie na wynajem długoterminowy najczęściej decydują się przedsiębiorstwa, to jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby z tej opcji skorzystały także osoby prywatne. W tym wpisie postaramy się odpowiedzieć na najczęściej zadawana pytania przez naszych Klientów indywidualnych odnośnie wynajmu długoterminowego.

7 lutego 2019

Utrata wartości samochodu

Kupując nowy samochód musimy liczyć się z utratą jego wartości. Mówi się, że tuż po wyjechaniu z salonu auto traci na wartości ok 10%. Po 3 latach użytkowania nasz samochód warty jest nawet połowę mniej – w zależności od modelu. Co więc wpływa na utratę wartości auta i które modele najlepiej trzymają cenę?  

17 stycznia 2019

Wynajem długoterminowy – ocena auta na koniec umowy

Gdy oddajemy samochód na koniec trwania umowy, jest on bardzo dokładnie sprawdzany pod kątem ewentualnych uszkodzeń. Oczywiście to prawie niemożliwe, żeby po dwóch czy trzech latach na aucie nie było choćby najmniejszego odprysku. Dlatego też możemy posłużyć się swoistym „Przewodnikiem zwrotu pojazdu”, w którym dokładnie opisane są wszystkie akceptowalne i nieakceptowalne uszkodzenia. Za każde nieakceptowalne […]

13 grudnia 2018

Wynajem długoterminowy – krok po kroku

Wynajem długoterminowy staje się coraz bardziej popularny. Ale być może pojawią się w Twojej głowie pewne wątpliwości – jak to dokładnie wygląda, czy to bezpieczne i gdzie jest haczyk? W tym wpisie wyjaśniamy, jak wygląda cały proces krok po kroku – od złożenia wniosku po odbiór samochodu.

4 grudnia 2018

Odbiór auta – na co zwrócić uwagę?

W dzisiejszych czasach zakupy z dostawą do domu to nic szczególnego – zamawiamy w ten sposób ubrania, elektronikę, żywność. Nawet dostawa samochodu pod wskazany adres powoli staje się standardem (niektóre auta dowozimy bezpłatnie pod wskazany adres). Każdy wie, że rzecz zamówioną online musimy dokładnie obejrzeć z każdej strony – sprawdzić, czy nie jest uszkodzona itp. […]

18 października 2018

[Aktualizacja] Zmiany w rozliczaniu samochodów firmowych od stycznia 2019

Pod koniec sierpnia opublikowany został projekt zmian dotyczących podatków dochodowych. Czego możemy się spodziewać? Całkiem sporych zmian w rozliczaniu samochodów firmowych oraz zmian w rozliczaniu leasingu droższych samochodów. Nowe przepisy mają obowiązywać od 1 stycznia 2019 roku.

13 września 2018

Rabaty kwiecień-lipiec 2018

Nadszedł czas na kolejny raport dotyczący rabatów, jakie udało nam się wynegocjować dla naszych Klientów. Po raz pierwszy w tym zestawieniu znajdziecie Forda, który dołączył do carly w czerwcu.  

9 sierpnia 2018

Dlaczego nie warto kupować auta demo?

Podczas poszukiwań nowego auta nasi Klienci często pytają o auta demonstracyjne/testowe. W tym wpisie postaramy się odpowiedzieć, dlaczego nie jest to najlepsze rozwiązanie i dlaczego lepiej unikać tego rodzaju aut.

27 lipca 2018

Wybór auta do firmy [case study]

„Potrzebujemy ekonomicznego, ale komfortowego i w miarę dużego auta dla naszej firmy. Co możecie zaproponować?” – Z tym pytaniem spotykamy się dosyć często więc postanowiliśmy pokazać na żywym przykładzie, jak dobieramy auto pod Klienta, który nie ma sprecyzowanej marki czy modelu, a jedynie cechy, jakimi auto ma się charakteryzować.

21 czerwca 2018

Wzrost cen w salonach samochodowych – rok modelowy 2019

Zazwyczaj w okolicach połowy roku producenci samochodów wprowadzają tzw. nowy rok modelowy. Wiąże się to ze wzrostem cen w salonach samochodowych. Na jakie podwyżki musimy się przygotować? I jaka jest właściwie różnica między rokiem modelowym a rokiem produkcji?  

7 czerwca 2018